Leeson 121868.00 Бела Епоксидна Насликани Washguard Мотор, 3 Фаза, 145 C Рамка, Цврста Монтажа, 2HP, 1800 ВРТЕЖИ во минута, 208-230/460V Напон, 60/50Hz Fequency
Свеж

Leeson 121868.00 Бела Епоксидна Насликани Washguard Мотор, 3 Фаза, 145 C Рамка, Цврста Монтажа, 2HP, 1800 ВРТЕЖИ

DEN 14399.76

Достапно е за нарачката

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фан-ладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Номинална на 1,800 вртежи во минута. 208-230/460 V влезен напон, три фаза, 2hp.УЛ Наведени и АДС уверение за обезбедување на квалитетот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.