НИ Мотори (Nidec) 1693 - Компресор/Фан Мотор (Мулти Брзина) - 1 ph, 1/3 hp/1/4 hp, 1800 вртежи во минута, 208-230 V, 48Y Рамка, ОТВОРЕТЕ Куќиште, 60 Hz
Свеж

НИ Мотори (Nidec) 1693 - Компресор/Фан Мотор (Мулти Брзина) - 1 ph, 1/3 hp/1/4 hp, 1800 вртежи во минута, 208-230

DEN 6579.60

Достапно е за нарачката

1693 НИ МОТОР, ЕМ-1693, 7124-0507, REMPLACE D787 Horsepower : 1/3 Voltage : 208-230 Amps : 2.10-1.40 ВРТЕЖИ во минута : 1625 Frequency : 60 Hz Length : 4.70""C" Мат. : 10.40"Куќиште : Отворено Over Shaft Мат. : 1/2" x 5.00"Тип : Постојан Сплит Capacitor Speeds : 3 Diameter : 5-5/8"Рамка : 48 YBearings : Авто-Усогласување на Bearings Rotation : Reversible Protector : Automatic Service Фактор : 1.00 Фаза : 1 Ambient Темп. : 40°CFeature(s) : Класа "Б' Изолација, 2.5" Центар Прстен Планината, 24" Води, SAB Лежишта имаат Сите Агол Удар System Weight (кг.) : 13.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.