RWHXN 3 ЕЕЗ Заб Guard Заболување на Штит, Професионален Спорт Устата Guard за Контакт Спорт, Деца, Возрасни Mouthguard за Бокс Хокеј Карате со 3 Устата Guard Вршење на Случај-3 ЕЕЗ
Свеж

RWHXN 3 ЕЕЗ Заб Guard Заболување на Штит, Професионален Спорт Устата Guard за Контакт Спорт, Деца, Возрасни

DEN 626.40

Достапно е за нарачката

►Удобност и Издржливи : Устата guard/заболување на штит се направени од Храна Одделение за Животната средина ЕВА Материјал, растворувач слободни, се безбедни за употреба, не-токсични и без мирис.Овозможува оптимално задржување и удобност.Тоа е многу погоден за заб заштита за време на вежбање. ►Спречува Повреда : dual-композитни изградба на устата guard внатрешни вилица влошки помогне да се намали и да се спречи повреда при играње.Заштита на образ и јазикот, и обезбедува забите на место. ►Флексибилни и Издржливи : Заболување на shield устата Guard е направен со силни и издржливи двојно-густина на материјалот за дополнителна заштита.Тоа е совршен за бокс, ММА, рагби, muay тајландски, хокеј, џудо, карате боречки вештини и сите контактни спортови. ►Трајни за Чување : да Останат чисти и сигурни кога повторно користење на вашата уста стража со чисти, издржливи случај.Случајот е опремен со дополнителна кука за употреба на прилогот како keyring или кука за фитнес/менување на кеси.Останете безбедни остане чист. ►100% Гаранција за Квалитет : Вашето задоволство е нашата мотивација.Ако има било какви прашања додека ги користите оваа Устата Стража, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви ги понудиме најдобрите решение што е можно поскоро.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.