Кристал Крило Рамки Pendant Коцки со Стакло Cabochons и Hummer Clasps Синџири во Собата за DIY Накит Занаети Правење на Резерви
Свеж

Кристал Крило Рамки Pendant Коцки со Стакло Cabochons и Hummer Clasps Синџири во Собата за DIY Накит Занаети

DEN 431.76

Достапно е за нарачката

Прилично подароци одлуки : нашата рамки pendant коцки се одликуваат со крилја стилови, можете да ги залепите некои модели, зборови на чиста површина, а потоа покријте ги со стакло cabochons, и испратете ја вашата занаети на вашите пријатели, љубовници, родителите, роднините, колегите и другите како подароци.Убаво материјал : нашата кристал рамки pendant коцки се направени од алуминиум и кристал, густата позлата слој прави површината не се изедначи и не е лесно да исчезнат, па можете да ги користите за долго време; На cabochons се направени од стакло, изгледаат јасни и мазна, синџири се изработени од железо, издржлив и не е лесно да се деформира.Мерење : секој pendant фах мерки за прибл. 1.18 инчен/ 30 мм во внатрешноста дијаметар, дупка големина 0.18 инчен/ 4.5 мм, стакло cabochons мерка прибл. 1.18 инчен/ 30 mm, дебелина е 0.31 инчен/ 8 mm, синџир должина е 22.8 инчен/ 58 cm.Погодни прилики : овие крило рамки pendant коцки, cabochons и синџири се погодни за правење видови на занаети, како што се фото накит, привезоци, смола занаети, обичај накит, виси додатоци и така натаму, со користење вашата имагинација да се создаде убава занаети. 1 Подготовка на потребните материјали. 2 Сече сликата ви се допаѓа. 3 Применуваат лепак низ слика и ставете го во виси послужавник. 4 Нека стојат за време заврши.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.