925 Sterling Silver Големина 7 Прстен Празно со 10x14 mm Овална Рамки Поставување со Декоративен Венец, Трим за DIY Прстени
Свеж

925 Sterling Silver Големина 7 Прстен Празно со 10x14 mm Овална Рамки Поставување со Декоративен Венец, Трим

DEN 516.00

Достапно е за нарачката

Висок Квалитет 925 Sterling Silver Големина 7 Прстен со Овална Рамки Круна Поставување Празно Мерење 10x14 mm во големина.Поставката е 4mm длабоко.Овој Прстен Празно е Совршен за Вашиот Накит Одлуки Потреби.Оваа Големина 7 прстен е да се Постави со 10 од 14 мм Овална Камен, Количина = 1 Компјутер.Добиете Професионален Изглед Резултати со Празно Раскошен Круна Поставување Прстен.Оваа Никел и Олово Слободни 925 Фунта Сребрен Прстен Празно е Одлична за вашиот DIY Прстен креации.Оваа Рамки поставување со декоративен венец, трим ви овозможува да го прилагодите вашиот накит со камења сет користење рамки тласкач и ролери за професионален изглед.На отворени врати поставување исто така, работи како база за епоксидна или за монтажа на полимер глина дизајни кои биле печени и ладење.Висок квалитет 925 sterling silver 1 компјутер овална 10x14 mm круна поставување големина 7 прстен.Никел слободни 925 Sterling Silver големина 7 прстен со раскошен рамки поставување празно со круна трим дека обезбеди лесен начин за да го поставите вашиот камења и да добиете професионален изглед на резултатите.Одлична за вашиот DIY прстен креации.Оваа 10 од 14 мм рамки купот е да се користи со 10x14 mm овална камен.Совршен за cabochon или зголеми намали фацетирани gemstones.За еден професионален финиш, употреба на рамки тласкач и ролери да им помогнам на фенси рамки надолу во текот на камен.На отворени врати поставување исто така, работи како база за епоксидна или за монтажа на полимер глина дизајни кои биле печени и ладење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.