DIAOD Дигитални Multimeter Авто Спектар Сонда Multimeter AC/DC Напон, Струја Отпор Capacitance Фреквенција Тестер
Свеж

DIAOD Дигитални Multimeter Авто Спектар Сонда Multimeter AC/DC Напон, Струја Отпор Capacitance Фреквенција Тестер

DEN 11520.00

Достапно е за нарачката

Мерење на Отпор Опсег : 400.0 ohm40.00 Mohm.Мерење Capacitance Опсег : 40.00 ну1000 u F.Dc Струја : 10 A,Dc Напон : 1000v.Оперативен Режим : Авто Опсег.Голем екран LCD заднинско осветлување на екранот, батерија за напојување, автоматски режим за штедење енергија, за задржување на податоци функција, мерење резултати се полесно да се чита.Број на модел : F15 B+AC Струја : 10 Als Паметен Уред : No AC Напон : 100ov Measuring Отпор Опсег : 400.0 ohm40.00 Mohm Operating Режим : Авто Range Measuring Inductance Опсег : NODisplay Тип : Дигитални Display Dc Струја : 10 ADc Напон : 1000v Measuring Capacitance Опсег : 40.00 ну1000 u FOperating Температура : 0 - 50 CDiode тест : Yes Display : 4000 Continuity : Yes Packing листа : 1* Тестер на Напон Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.