DIAOD Земјата Отпор Тестер LCD Дигитален Земјата Отпор Напон Megohmmeter Voltmeter
Свеж

DIAOD Земјата Отпор Тестер LCD Дигитален Земјата Отпор Напон Megohmmeter Voltmeter

DEN 18662.40

Достапно е за нарачката

Мултифункционален: земјата отпор тестер е со податоци чекање, 1999 дисплеј, прирачник спектар избор со висока точност.Земјата отпор тестер е погодна за мерење на земјата отпор на различни уреди и мерење на отпор вредност на ниско esistance диригент во власта, но, исто така, мерење на почвата resistivity и земјата напон.Автоматско исклучување : Автоматски исклучете по неколку минути на неактивност за енергија конзервација.Авто Назад Светлина и ХВ Индикација : Можете да ги видите податоците јасно дури и во темнината.Таму е со ХВ Индикација светилка светлина.Висока Точност : земјата напон е 200v, висока земјата отпор е 20Ω~2000Ω, точноста е ±1%.Назад lightfunction Whenyou може да'tsee clearty во темница.The LCDscreenwillautomatically lightupwhen да го користите уредот.Дисплеј Тип : Дигитални Only Dimensions : 218*122*75mm Testing Напон : 200v Operating Температура : O-40 Accuracy Класа : класа l Measuring Спектар : ИСТ КАКО и DESCRIPTIONDisplay : 1999 Range Одберете : Manual Date Задржете : YESscale на AC напон : 1-750 VLow Батеријата Индикација : YESHv црвена ознака светилка за осветлување : YESMultifunction: земјата отпор тестер е со податоци чекање, 1999 дисплеј, прирачник спектар избор со висока точност.Земјата отпор тестер е погодна за мерење на земјата отпор на различни уреди и мерење на отпор вредност на ниско esistance диригент во власта, но, исто така, мерење на почвата resistivity и земјата напон.Автоматско исклучување : Автоматски исклучете по неколку минути на неактивност за енергија конзервација.Авто Назад Светлина и ХВ Индикација : Можете да ги видите податоците јасно дури и во темнината.Таму е со ХВ Индикација светилка светлина.Висока Точност : земјата напон е 200v, висока земјата отпор е 20Ω~2000Ω, точноста е ±1%.Назад lightfunction Whenyou може да'tsee clearty во темница.The LCDscreenwillautomatically lightupwhen да го користите уредот.Пакување листа : 1* Отпор Tester Note : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.