DIAOD PM8231 Smart Дигитални Multimeter Мини Преносни Автоматско Прилагодување на Напон Отпор NCV Континуитет Тестер LED Осветлување
Свеж

DIAOD PM8231 Smart Дигитални Multimeter Мини Преносни Автоматско Прилагодување на Напон Отпор NCV Континуитет

DEN 4838.40

Достапно е за нарачката

Материјал : ABS.Тоа може автоматски да се идентификуваат DC напон, AC напон, отпор, и лесен за употреба.Континуитет тест.Кога ѕвончето звучи, мери отпор е помалку од 50Ω.Тоа, исто така, има не-контакт напон откривање и за задржување на податоци функции.LCD дисплеј со бела светлина.Материјал : ABSDisplay : LCDDC напон спектар : 2 V / 20 V / 200 V / 600 VAC напон спектар : 2 V / 20 V / 200 V / 600 VResistance опсег : 2kΩ/20kΩ/200kΩ/2 MΩ/20 MΩDisplay дисплеј : 2000 counts Data задржување : yes Continuity : Yes Non-контакт напон (NCV) : Yes LED светлина : yes Backlight : Yes.Осигурач заштита : FF250m A / 600 V fuse Power набавка : 2 * 1.5 V AAA батерии (не се вклучени)Тоа може автоматски да се идентификуваат DC напон, AC напон, отпор, и лесен за употреба.Континуитет тест.Кога ѕвончето звучи, мери отпор е помалку од 50Ω.Тоа, исто така, има не-контакт напон откривање и за задржување на податоци функции.LCD дисплеј со бела светлина.Пакување листа : 1* Тестер на Напон Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.