DIAOD Отпор Capacitance SMD Тестер Метар Multimeter Професионални Компонента Тестер DC волтметар
Свеж

DIAOD Отпор Capacitance SMD Тестер Метар Multimeter Професионални Компонента Тестер DC волтметар

DEN 4761.60

Достапно е за нарачката

Data Hold функција,Непрекинатоста Проверка на функцијата,Zenger диоди Тест.Континуитет Ѕвончето.LED Тест,DC 36 V (МАКС) Тест.Специјализирани SMD ТЕСТ или ТЕСТИРАЊЕ НАТОПИ Компонента со leades.Отпор : 300Ω~30 MΩ,Capacitance : 3n F~300m F.Дисплеј Тип : Дигитални Only Dimensions : 207*36*24mm Testing Напон : 36 Voperating Температура : 0-40'CMeasuring Опсег : 300 Ohm-30 M Ohm Feature : Рачни Multimeter Display : 2999 Diode Тест : AUTOContinuity Ѕвончето : YESZener/LED : YESAuto исклучете : YESweight : 50g Scan Режим Функција : R/D/CPacking листа : 1* Тестер Meter Note : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.