Ноќ Светлина за Деца, Luscreal Допре Сензорот Ноќни Ламби, Мулти-Боја се Менува Бебе Ноќ Светлина со USB Полнење, Расадник Ноќ Светлина за Детска Соба Спална соба Бебе Дев
Свеж

Ноќ Светлина за Деца, Luscreal Допре Сензорот Ноќни Ламби, Мулти-Боја се Менува Бебе Ноќ Светлина со USB Полнење,

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

Dimmable Ноќни Ламби : smart допир светилка сјае прилично светлина за работа или читање, мека светлина е погодна за деца на доењето и затемнето светло одлична за бебето спие помош.Можете да ги користите за кревет, спална соба, Бања, бебе соба, Кујна, Подрум, и канцеларија.Multicolor Деца Ноќ Осветлување : Во RGB режим, ноќната ламба промена на бојата од црвена и портокалова, жолта, зелена, сина, виолетова, розова за бебиња и деца.На живописни бои ќе се обземени на години.Тие може да се постави неговата омилена боја со допир контрола. 1h Авто-Тајмерот Допир Светилка : Притиснете го еднаш копчето за да ја активирате оваа fuction кога вашите деца пред да заспие, индикаторот светлосно шоу на допир светилки ќе се претвори зелена.Во исто време, не мора да се грижите за заборавајќи да го исклучите ноќта светлина, тоа ќе го придружува вашето бебе да спие и автоматски да го исклучите тивко.Ако не, притиснете го копчето повторно за да го откажете timmer fuction.Долготрајна Батерија Негување на Светлината : да се Бара само 2,5 часа за целосно полнење, оваа шармантна USB тип C батерија ноќ светлина испорачува до скоро 80 часа употреба (најтемните поставување) или 4 часа операција (најсветлиот поставување).Safe & Трајни Табела Светилки : Дизајниран со деца во предвид, dimmable табела светилка е направен од BPA-free силикони и играчка-одделение АБС материјал.Тоа е мека на smart допир контрола со деликатна се чувствуваат, но капка-доказ.Покрај тоа, Тоа не се загреваат, така оваа ноќни светилка е повеќе безбеден за бебиња и деца.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.