Нога, Рака и Ноктите Производи за Нега; Помине Подобрување Алатки; Помине и ноктот Форцепс; Помине Clippers
Свеж

Нога, Рака и Ноктите Производи за Нега; Помине Подобрување Алатки; Помине и ноктот Форцепс; Помине Clippers

DEN 275.76

Достапно е за нарачката

Високо квалитетен материјал : ова помине clipper е направен од високо-квалитет и многу издржливи метална да се осигура дека тоа може да го издржи тестот на времето, елегантен, добар изглед и остри, и нема да рѓа или да се прекине.Стави околу подобро да се чисти вашиот ноктите и да ги задржиме чиста и уредна.Ергономски, лесна контрола и повеќе доверба во кастрењето.Криви edge : ова помине clipper е дизајниран со криви сечилото според природната форма на ноктите за да се обезбеди точни и чисти сечење и да се избегне нагон за чешање на окото.Лесен за користење : чистење на површината на ноктите и ги исклучите нечистотија и други дамки пред да ги користите, а Потоа го користите тешки помине clipper да се намали екстра ноктите, и, конечно, полски облик сакате со нокти датотека и прилагодување на рабовите на ноктите да ги направи мазна, така што нема да вашата кожа.Пренослив дизајн : нишалка нокти датотека може безбедно да се користи како ноктите почиста, и приложените синџир, го прави лесно да се носат.Ергономски, лесна контрола и повеќе доверба во кастрењето.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.