JERO P3 Серија Преработка на Месо Set - 3-Pc Месар Нож Set - Cimeter, Кршење/Намали и Boning Нож - германските Високо-Јаглерод, од не ' Рѓосувачки Челик Сечилото
Свеж

JERO P3 Серија Преработка на Месо Set - 3-Pc Месар Нож Set - Cimeter, Кршење/Намали и Boning Нож - германските

DEN 4798.80

Достапно е за нарачката

JERO 3 Дел Преработка на Месо Сет Вклучува 10" Сечилото Cimeter, 8" Сечилото на Кршење/Скриј Нож, И 6" Сечилото Криви Boning Нож.Германските Високо-Јаглерод Нерѓосувачки Челични Ножеви Со Компјутер Controled Острат.Комерцијална Оценка На Полимер Се Справува Со Се За Вбризгување На Пластични И Се Влијание И Температура Отпорни.Идеален Сет За Комерцијални И Дома Butchering Или СКАРА Конкуренција.Цел Живот Guaranteee Против Дефекти Во Материјалот И Изработката.Jero е еден од светските најреномираните имиња во комерцијални прибор за јадење производство.Тие имаат произведено ножеви за некои од најголемите имиња во ножеви и прибор.Нивните сопствени брендови на ножеви се брзо станува омилен кај комерцијалните корисници во службата за храна и преработка на месо индустрии.Овој сет содржи 10" cimeter за режење, 8" кршење нож за рушење трупови и да се намали работата, и 6" криви беспомошна boning нож, кој е совршен за трим, boning, режење, па дури и областа облекување целина елени.Answer : ___________________________ Note : Ножеви се со големина од нож по должина.Па 10" cimeter има 10" сечилото и 5.5" се справи.Челикот е вистински германски нерѓосувачки челик.Ако сте во потрага за комерцијален квалитет нож, по разумна цена, тогаш jero треба да се вашите топ избор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.