Подводни Kinetics Светлина Топ елед (L1) се Нурне Светлина w/ NiMH Батерија/Полнач
Свеж

Подводни Kinetics Светлина Топ елед (L1) се Нурне Светлина w/ NiMH Батерија/Полнач

DEN 1303.20

Достапно е за нарачката

2100 lumens на Висок / 900 lumens на Ниско прилагодување.Горат време од 2 часа на Високо / 5.5 часот на Ниско ниво.Користи батерија авиокомпанија безбедно Ni MH Батерија Пакет - добар за чекираниот или пренесувајте-на багажот.Водоотпорен до 500 ft / 150 метри.Тројно висок интензитет LED низа за максимална осветленост.На батерија велика БРИТАНИЈА Светлина Топ елед L1 е најновиот, и најпаметните се нурне светлина од Подводни Kinetics.Искористување на нашиот патентиран оптика технологија која ги комбинира светлината од три Led диоди во една, продорен зрак со минимални истури светлина, Светлината Топ L1 удари отидат на натпреварот.Производство на голем 2100 lumens на Висока моќност режим, оваа светлина е светла доволно да светне на гребен на ноќта се нурне и одржување на прегледност на околината, во темнината.Тоа е, исто така, одлично за истражување ентериери на урнатините, пештери, или други тешко да се види области.Нашите оптика технологија се фокусира повеќето од lumens во центарот на зрак, така што за разлика од другите светлина производители, што всушност се целосно во корист на светлината е лумен оценка.Некои компании може да имаат над 50% од светлина изгуби како периферните истури светлина, така што се добива многу dimmer светлина од која се рекламира.Во велика БРИТАНИЈА, секогаш да го добиете она што треба и она што ќе добиете ви помага да види сè, кое било време од денот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.