Erin Condren Дизајнер Биро Додатоци - Слоеви Датотека Папки Постави на 6 - Јазичиња, со 1 Лист Етикети Вклучени. Прилично & Практична Поднесување Сет за Стилски Организациј
Свеж

Erin Condren Дизајнер Биро Додатоци - Слоеви Датотека Папки Постави на 6 - Јазичиња, со 1 Лист Етикети Вклучени.

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

ДИЗАЈНЕР БИРО ДОДАТОК : Дизајнер папки датотека кој стилски потпис Erin Condren Слоеви дизајн.Совршен за одржување на важни документи.ШТО се ВКЛУЧЕНИ : 1 лист на етикети со јазичиња се вклучени.Тие се совршени за организирање на вашиот планер, лаптоп или календарот за екстра слој на организацијата.СЕТ ОД 6 : Оваа група на 6 мерки 11.75" x 9.25" секој кога е укината.Совршена големина за да го земете со вас во движење или да чувате во вашата канцеларија.УБАВА И ПРАКТИЧНА настава : Оваа убава и практична поднесување собата е совршен за стилски организација и одржување на сите од вашите документи, кои организирано.ИЗГРАДЕНИ СО ПРЕМИУМ ХАРТИЈА : Изградени со премија, тешка категорија хартија акции за да се обезбеди долготрајна издржливост и флексибилни ригидност.Без разлика каде вашето биро е, го постави за успех со биро организаторите и додатоци, кои помагаат да се намали средена, намалување на стресот и подобрување на организацијата, со стил и софистицираност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.