Avenova Eyelid и Eyelash Чистење Спреј - Суво Око Олеснување Со Чиста Hypochlorous Киселина, Нежни Секојдневниот Lash Чистење За Blepharitis Иритација и Stye Третман, ФДУ Расчисти Формула, 20mL
Свеж

Avenova Eyelid и Eyelash Чистење Спреј - Суво Око Олеснување Со Чиста Hypochlorous Киселина, Нежни Секојдневниот

DEN 510.00

Достапно е за нарачката

ПОЈАСНО, ПОЗДРАВ ОЧИ ПОЧНЕТЕ ТУКА - Avenova Спреј е докажано дека нежно ги отстранува eyelid и eyelash бактерии, без сушење на чувствителната кожа околу очите.Се препорачува да се користи два пати дневно за време на вашиот наутро и навечер рутина.ЧИСТА ОЛЕСНУВАЊЕ – Avenova eyelid и eyelash чистење спреј е ФДУ-расчисти и клинички е докажано дека е најефикасен капак и lash чистење достапен без рецепт.Тој ги убива бактериите, ги третира styes и ги ублажува хронична око услови како суво око, blepharitis, chalazion и контакт леќи нетолеранција.ФОРМУЛИРАН ЗА ТЕБЕ, ОД ТЕБЕ - Нашиот патентиран око нега решение, направени во САД, содржи 0.01% hypochlorous киселина, која вашето тело природно ги произведува за борба против токсините и воспаление, и без груби кајгана или детергенти додека стаклено шише го спречува пластични истекување.БЕЗБЕДЕН ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА - Avenova е безбедно за луѓето од сите возрасти да се вклучат во нивната дневна рутина.Се применува наутро и пред спиење, или во секое време имате сува или чеша очите, како што се по салата, во канцеларија или во движење.Avenova содржи само чисти состојки и се пакувани во некоја еколошки-пријателски стаклено шише.Совршен подарок или порибување stuffer.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Употреба на пумпата за магла врз затворен eyelids и нека се исуши или спреј врз Nova Wipes или памук круг и нежно избришете eyelids и трепките.Секоја шише содржи 250 спрејови, кои треба да се искористи во рок од 28 дена од денот на отварањето за оптимално потенција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.