Indusco SH112IM01 Топла Натопена Капка Фалсификувани Поцинкуван Челик Завртка Pin Сидро Shackle, 34000 lbs Работно Оптоварување Граница, 1-1/2 Големина
Свеж

Indusco SH112IM01 Топла Натопена Капка Фалсификувани Поцинкуван Челик Завртка Pin Сидро Shackle, 34000 lbs Работно

DEN 1063.20

Достапно е за нарачката

Топла натопена поцинкуван.Ги исполнува дизајн барања на Сојузниот Спецификација RR-C-271 Тип IV Степен Класа 2. 34000 фунти работно оптоварување граница. 1-1/2-инчи номинална shackle големина. 1.63-инчи pin дијаметар.Indusco топла натопена капка фалсификувани поцинкуван челик завртка pin сидро shackle.Ги исполнува дизајн барања на Сојузниот Спецификација RR-C-271 Тип IV Степен Класа 2. Каиро, секогаш мора да се проверуваат за да се носат, нарушување и оштетување пред да ги користите.Ако pin или лак се носи, искривени или оштетен, ги отфрлите shackle.Не користите круг pin окови во местење на апликации.Завртка pin окови не треба да се користи дали ќе има движење на pin.Движењето може да предизвика pin за да го unscrew и пад на оптоварување.Секогаш стојат понастрана од товари се крена.Работно оптоварување граница е врз основа на дизајн на фактор од 5 : 1. 34000 фунти работно оптоварување граница. 1-1/2-инчи номинална shackle големина. 1.63-инчи pin дијаметар. 5-3/4-инчи внатре должина. 2.38-инчи внатре ширината на pin. 3.88-инчи ширината на лак. 3-1/2-инчи надворешен дијаметар на око.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.