Lovejoy 69790441247 HERCUFLEX FX Серија 41247 FX 3.5 S Челик Цврсти Центар, 30 мм Понесе, 174.5 mm OD, 8 mm x 3.3 мм Keyway, 106.4 mm Должина Преку Создаден
Свеж

Lovejoy 69790441247 HERCUFLEX FX Серија 41247 FX 3.5 S Челик Цврсти Центар, 30 мм Понесе, 174.5 mm OD, 8 mm

DEN 18911.52

Достапно е за нарачката

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка има зголемување на номиналниот вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.