Nilight - 50014R 140pcs Низок Профил, Мини Нож Осигурач Асортиман, 2А 3А 5A 7.5 А 10A 15A 20A 25A 30A 35A 40A Мини Нож Осигурувачи за Автомобил Брод Камион SUV Автомобили
Свеж

Nilight - 50014R 140pcs Низок Профил, Мини Нож Осигурач Асортиман, 2А 3А 5A 7.5 А 10A 15A 20A 25A 30A 35A 40A

DEN 229.20

Достапно е за нарачката

СИТЕ ГОЛЕМИНИ ВИ ТРЕБА : Опфаќа 11 најчесто се користат ножот осигурувачи, 140pcs мини : 2А, 3А, 5 A, 7. 5 A, 10 A, 15 A, 20 A, 25 A, 30 A,35 A, 40 A Сечилото Осигурувачи, најчесто се користат за повеќето auto автомобили, камиони, спортски автомобили, бродови и сл.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Транспарентен изглед за брз преглед на осигурач услови, тие можат да бидат лесно препознаени преку нивното колор-кодирани пластични куќишта и врежан amp оценка фигури на врвот.ОДЛИЧНО КОМПАТИБИЛНОСТ : Овие избрани осигурувачи се специјално дизајнирани за Автомобил, Камион, ЏИП, АТВ, UTV, Camper RV, Мотоцикли, возен парк, Голф Автомобил, Брод, моторни, а повеќето воопшто DC апликации итн,покривање на таквите компоненти како радио, светло, пак сигнали, итн.ОСИГУРАЧ PULLER : На осигурувачи puller е вклучена во мини осигурувачи кутија, да ви помогне лесно да го замени на осигурувачот.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 140pcs Низок Профил, Мини Нож Осигурач Асортиман со осигурач puller.Одговара тип : Универзална Одговара.Спецификација : Theblade осигурувачи се направени од транспарентна пластика со цинк легура внесува andtransparent опфаќа за брзо откривање на разнесени осигурач.Theset доаѓа организирани во ПВЦ чување.Пакетот Вклучува : 2 AMP × 10 Парче 3 AMP × 10 Парче 5 AMP × 10 Парче 7.5 AMP × 20 Парче 10 AMP × 10 Парче 15 AMP × 20 Парче 20 AMP × 10 Парче 25 AMP × 20 Парче 30 AMP × 10 Парче 35 AMP × 10 Парче 40 AMP × 10 Парче Осигурач Puller × 1 сечилото на осигурувачот може да се заштити вашиот автомобил и вашата електричен уред од краток спој, преоптоварување, експлодирам поради нестабилна тома / одеднаш висока засилувачи.

Основни својства

  Theblade fuses are made from transparent plastic with zinc alloy inserts andtransparent covers for quick detection of a blown fuse. Theset comes organized in a PVC storage case.   Package Include:
2AMP × 10 Piece 3AMP × 10 Piece 5AMP × 10 Piece 7.5AMP × 20 Piece 10AMP × 10 Piece 15AMP × 20 Piece 20AMP × 10 Piece 25AMP × 20 Piece 30AMP × 10 Piece 35AMP × 10 Piece 40AMP × 10 Piece Fuse Puller × 1

Тие исто така купуваат со овој производ.