3PCS/Set РК Авион LED Светло за Полнење за Млазен Авион Авионот Поправи Крило Quadcopter, Батерија Црвена Зелена Бела LED Трепкачки Светла, Супер-Светли Малку Навигација Светл?
Свеж

3PCS/Set РК Авион LED Светло за Полнење за Млазен Авион Авионот Поправи Крило Quadcopter, Батерија Црвена Зелена

DEN 743.76

Достапно е за нарачката

Особено led светло не е користена долго време и под низок напон, мора да се користи микро usb полнење модул прво.Вода капки тип супер се насочат дизајн. ★На рк авион LED светла дизајниран со систем за ладење кој им овозможува на висока температура LED светилка мушка да се излади надолу брзо. Ве молиме полнење на led светло со посебни рамнотежа апарат за полнење за на литиум батерија, како што се CB86, PL8, A6, исто така можете да го користите микро usb полнење модул.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.