Seachoice 95231 Јамаха Анодна Комплет, Алуминиум, се Вклопува 200-250 HP Мотори, Кадмиум-Бесплатно, Еколошки, за Сол и Вода Brackish
Свеж

Seachoice 95231 Јамаха Анодна Комплет, Алуминиум, се Вклопува 200-250 HP Мотори, Кадмиум-Бесплатно, Еколошки,

DEN 1070.40

Достапно е за нарачката

Одговара на овие Јамаха 200-250 мотори : F225 4-мозочен Удар - сите модели; F250 4-мозочен Удар - сите модели; F300 4-мозочен Удар 4.2 L V6 - сите модели; F200 TXR; F200 XA; F200 TXR; F200 XA; 225 TUR; 225 TXR; L225 TUR; L225 TXR; LX225 TXR; S225 TUR; SX225 TUR; SX225 TXR; V225 TLR; LX250 TUR; LX250 TXR; S250 TUR; S250 TXR; SX250 TUR; SX250 TXR.За користење со 200-250 hp outboard.Дизајниран за употреба во солена вода и brackish вода.Кадмиум-слободни и еколошки-пријателски компоненти.Компоненти во согласност со Мили-Spec A-24779(SH).Комплет вклучува 1 блок анодна за gimbal домување, и 1 skeg за вентилација плоча.Овој алуминиум Јамаха Анодна Комплет обезбедува 200-250-hp outboard со одлична заштита од корозија и е дизајниран за употреба во сол и brackish вода.Овие кадмиум-слободни и еколошки-пријателски компоненти во согласност со Мили-Spec A-24779(SH).Компоненти вклучени во комплетот се 1 блок анодна за gimbal домување, и 1 skeg за вентилација плоча.Seachoice е посветена на обезбедување квалитет морски додатоци и OEM замена на делови за да ги задоволи риболов, пловењето и водени ентузијасти ширум светот.Seachoice се работи за и од boaters, нудејќи широк дијапазон на производот линија, додека останатите прифатлива.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.