Shakar Храна за бебиња Фидер Овошје Pacifier – (2 Парчиња) Свежа Храна, Овошје Хранење Teether за Деца Силикони Овошје Teething Играчка Храна мрежа Заби со Pacifiers Meshes Новороденче Nibbl
Свеж

Shakar Храна за бебиња Фидер Овошје Pacifier – (2 Парчиња) Свежа Храна, Овошје Хранење Teether за Деца Силикони

DEN 215.76

Достапно е за нарачката

Силиконски се справи со дизајн, во направени 100% од храна одделение силиконски материјали.Бебе сега може да си го цица или џвака и само мал податлив парчиња храна ќе дојде преку мрежа.Тоа е треба да бидат темелно исчистени на крајот на употреба, целосно исцедена и се става во чиста и суво место.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Можете да ја стерилизирате на висока температура за да нема повеќе од 3 минути. ✔ 2-ВО-1 ЦЕЛ & УПОТРЕБА : бебе овошје фидер двојно.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Дезинфекција врела вода треба да биде доволен за покривање залак кеси додека контакт со секоја компонента, за да се Избегне допир со Висока темп метал тенџере така што нема да предизвика деформација. ✔ ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ РАЗЛИЧНИ ВИДОВИ : 2 buc бебе pacifier внесувач, 2 мали димензии и 2 големи димензии suckers(како замена), на pacifiers фидер медиум suckers.На калено текстура брадавица дупки НЕ дозволуваат парчиња на храната, преку кои може да предизвикаат гушење. ?ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 2 x Pacifier Внесувач,2 x Мали Димензии Мрежа,2 x Големи Димензии Мрежа.Материјал : Храна одделение силиконски+PP (во Согласност со FDA за безбедност сертификација) 4.Чистење пред да го користите производот, употреба на пареа или се вари се готви за 3-5 минути дезинфекција.Свежо овошје и варен зеленчук, замрзнато јадење, месо со исклучок на цврсти, риба, коски, и други тешко објекти се обработуваат во блокови, барови, натоварени со храна во мали, кратки овошен сок води кон употреба на силика гел филтер за боја, тоа е нормално.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Главната цел : Feed Пораст plaste, се Хранат со млеко , сточна Храна Овошен сок , се Хранат со Течна форма 5. ✔ PACIFIERS ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ СИЛИКОНСКИ МАТЕРИЈАЛ : внесувач е направен на животната средина силикони и полипропилен, која е безбедна и издржливи.Едноставно се стави парче на овошје во внатрешноста на брадавица и како вашето бебе, смрди и chews, на сокови од овошје ќе дојде преку додека одржување на големи парчиња безбедно внатрешноста на pacifier.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.