Виски Тешки Пакување Лента, 1.88 x 22.2 yd, Наменета за Пакување, Транспорт и Поштенски, Силен Печат на Сите Кутија Видови, 1.5 Core, Јасно, 1 Ролна со Фармацевт (142-BL)
Свеж

Виски Тешки Пакување Лента, 1.88 x 22.2 yd, Наменета за Пакување, Транспорт и Поштенски, Силен Печат на Сите

DEN 162.96

Достапно е за нарачката

Загарантирана да Останат Запечатени* (*Ако вашиот кутија не останат запечатени, 3 M ќе рефундирање на куповната цена на оваа лента.Доказ за купување потребно.Контакт : 1-800-3 MHELPS).Обезбедува одлични држи моќта за тешки-должност за пакување и испорака.Силен печат на сите кутија видови, вклучувајќи потешко-да-stick-100% рециклиран кутии.Печати шевовите со една лента, така кутии остане затворена.Силен, издржлив растворувач-бесплатно топла топи лепило фоки и ги штити.Вашиот тешки пакети може да носи тежината и да останат запечатени преку сето тоа.Ослободување слој го прави лесно да се развивам. 3.1 мили, дебела, се Противи slivering, разделување и нагон за чешање на окото.Вие не треба слоеви на карпи на лента да се добие работа - Само една лента - така ќе заштедите време.Виски Бренд најсилните јасна-да-на-core пакување лента.Јасна поддршка и размена на инстант лепливоста.Ги исполнува U. S. Поштенски прописи за стандардните пакети.Сега дури и најтешкиот пакети може да издржи грубото ракување.Нашите Магарешки Тешки Превозот Пакување Лента има силна во сите кутија видови, вклучувајќи 100% рециклиран кутии.Дури и тоа е гарантирано да остане запечатена.* Силен, јак, растворувач за слободни топла топи лепило се заклучува во вашиот тешки содржина и се заклучува од сè друго.Вие не треба слоеви на карпи на лента да се добие работа—само една лента во време—така ќе заштедите време.Вашиот тешки пакети може да носи тежината и да останат запечатени преку сето тоа со Леплива Тешки пакување лента.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.