Електрично Загревани Убавина Podotheca, Професионални Загрева Парафински Восок машина за рака и нозе, СПА Третман Рака Грижа Белезници и Нога Нега Podotheca (Podotheca)
Свеж

Електрично Загревани Убавина Podotheca, Професионални Загрева Парафински Восок машина за рака и нозе, СПА Третман

DEN 921.36

Достапно е за нарачката

РАКА за НЕГА на КОЖАТА : топлината помага во помагањето да се омекне тешко кожата & хидрат ноктите,која може да се забрза метаболизмот на кожата,Тоа може да им помогне на суштината или лосион за поефикасно да навлезат нашата кожа, така што за да се постигне најдобар за нега на кожата ефект.ВИСОКА И НИСКА ТЕМПЕРАТУРА РЕГУЛИРАЊЕ на ПРЕКИНУВАЧ : Автоматска контрола на температурата уред, за да ги постигне поставените температура автоматски моќ пауза, температурата е пониска од стандардната автоматското стартување, секогаш се задржи постојана температура.ДВЕ ЗАГРЕВА ПРИЛАГОДУВАЊЕ : да се загрее во 1 минута,висока температура seting обезбедува продорен топлина,кога тоа го достигнува својата највисока температура пред спиење, исклучете го кабелот за напојување, тоа може да се користи за да се загрее себе.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : само 5-10 мин.третмани се потребни, барем 2-3 пати неделно, како пригоден алтернатива за да професионални парафински восок третмани,без расчистување е потребно.Подолга употреба обезбеди подобри резултати.секојдневна употреба препорачува, ве Молиме внимателно следете ги инструкциите опфатени со производот,топлина во 30-40 секунди,внимателно допир внатрешноста на производот да се тестираат температура пред да аплицираат,Ако не се загрее доволно, внимателно продолжи греење во 10 секунди постепено.Во ТЕКОТ ГОЛЕМИНА ДИЗАЈН : за да се вклопи во раце/нозе од која било големина,mitts меѓу со долго мозок,може да биде лесно и слободно да се движат, Изолациски материјал, безбедно и издржливи,помага во олеснување на артритис, болка & непријатност,подобрување на циркулацијата на крвта,Тоа има добар ефект на артритис,neuralgia.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.