Estrella Lita Природни Паста за заби, Флуор Слободни, Freshens Здив, Поддржува Избелување на Забите, го Зајакнува Глеѓ, Biodegradable, Не ГМО, Направени Билни Сложени и Етерични Масл?
Свеж

Estrella Lita Природни Паста за заби, Флуор Слободни, Freshens Здив, Поддржува Избелување на Забите, го Зајакнува

DEN 312.00

Достапно е за нарачката

СИТЕ ПРИРОДНИ ПАСТА за заби : Зголемете ја вашата оралното здравје, со Estrella е Lita паста за заби.Сите природни паста за заби направени со холистички состојки како активниот јаглен, и етерични масла.ФЛУОРИД СЛОБОДНИ : Нашата нежна формула harnesses придобивките на етерични масла и Herbal Brite, комерцијален билни и коренскиот комплекс.Флуорид слободни состојки помогне да ја зацврсти емајл за поздрав, посветла насмевка & поддржува сува уста олеснување и воспаление.ЗАЛИЧИ И ЗАЈАКНУВАЊЕ на ЗАБИТЕ : Четка далеку утрински здив, зајакнување на забите, придавам влогови на непцата и oxygenate целата уста, за свежо чувство дека трае во текот на целиот ден и насмевка која зрачи здравје.НЕ-ГМО, ГЛУТЕН СЛОБОДНИ, СОСТОЈКИ : Со Lita, треба само половина од она што би се користат со една обична паста за заби.Користете 2x дневно (или 3x ако сте дома).Следат со нашите Raiz миење на устата и Pacer бакар јазик почиста за додаде екстра оралното здравје поттик!.ESTRELLA ПРИРОДНИ : Создадена со само најдобрите природни состојки, Estrella Природни стоматолошката заштита е едноставен, стилски, и одржлив убавина метод за да заличи вашето насмевка, негуваат вашите непца, како и зајакнување на забите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.