Salomon SPEEDCROSS 5 GTX Жените Трага Трчање
Свеж

Salomon SPEEDCROSS 5 GTX Жените Трага Трчање

DEN 3522.00

Достапно е за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Гумен ѓон.ВОДООТПОРЕН ТРАГА ТРЧАЊЕ : Кој агресивна зафат, прецизни си го заземат своето место, & Gore-Tex заштита, Salomon Speedcross 5 е идеален чевли за тркачите кои сакаат да го освојат мека, технички патеки.ДОБИЕТЕ ГРУБА : Редизајниран со длабоко, остар гкл за подобрена контрола и подинамичен горниот дел за подобро се вклопуваат и стабилност, Speedcross 5 е совршен чевли за патека тркачи кои воопшто не се плаши од влажни, валкани терен.ОДИ НА ДИСТАНЦА : Дали сте љубители на патот работи во вашето соседство, бегство на локалните трага, или нешто повеќе солиден, Salomon прави чевли кои се осигурате дека имате непречено возење на сите и сите терен.ВРЕМЕ е ДА се ИГРА : Дали сте во патека за трчање, пешачење, backpacking, или mountaineering, Salomon има обувки и опрема за децата, мажите и жените да ви помогне да го освојат нови далечина, личен рекорд, или настан.ОД 1947 Salomon креираше иновативна отворено спортска опрема.Од трчање и пешачење до backpacking, скијање и повеќе, нашите чевли, ракавици, чанти, облека и модни додатоци помогне да се направи било патот свој.Најновата верзија на иконата.Брзина на крстот 5 gtx жените има нов gore-tex конструкција со подвижна јазик, кој ја подобрува комфорот и насочува целокупното изгледаат и се чувствуваат на чевли.Ја одржува познатиот зафат, извонредна тапацир, и прецизно одговара дека го направиле ова чевли омилен.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.