3M 4032 Двојно Пена Еднострано Лента, 1/2 x 72 yds, 1/32, Природни, 1/Случај, 3M Акции# 7000048484
Свеж

3M 4032 Двојно Пена Еднострано Лента, 1/2 x 72 yds, 1/32, Природни, 1/Случај, 3M Акции 7000048484

DEN 998.40

Достапно е за нарачката

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се противи на влијанието.Премија одделение. 1/32" отвори мобилен полиуретан пена со цврста акрилик лепило.Идеален за многу затворен апликации или за надворешни апликации каде лента ќе бидат заштитени од животната средина.Акрилик лепило карактеристики висока обврзници сила и висока температура и растворувач за отпор.Conformable пена со висок чиста сила.Идеална температура опсег е 70° Ф - 100° F. 3 M Акции # 7000048484, Серија 4032. 1/2 инчи x 72 yds. (1 Pack) 3 M 4032 двојно пена еднострано лента.Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се противи на влијанието.Премија одделение. 1/32 инчен отвори мобилен полиуретан пена со цврста акрилик лепило.Идеален за многу затворен апликации или за надворешни апликации каде лента ќе бидат заштитени од животната средина.Акрилик лепило карактеристики висока обврзници сила и висока температура и растворувач за отпор.Conformable пена со висок чиста сила.Идеална температура опсег е 70° Ф - 100° F.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.