JIANXING 8мм Карбид Плоштадот Крајот Милиони Делчиња,4 Flute Резен алат,HRC 55 Сте,Tialn Слој,Директно месо тело Плоштадот Носот Крајот Мелници Машина,CNC Рутер Битови,Ротацион?
Свеж

JIANXING 8мм Карбид Плоштадот Крајот Милиони Делчиња,4 Flute Резен алат,HRC 55 Сте,Tialn Слој,Директно месо

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

【Cnc 4-Flute Крајот Мелница 】Усвојат Современите Мелење Машина Опрема За Висока Прецизност Мелење.Отпорен На Абење И Нуди Висок Своите Перформанси. 【Материјал】 : Карбид Со Tialn Слој За HRC 55 Сте, На Tialn Слој Има Стабилни Перформанси И Не Е Лесно Да се Носат Под Висока Температура Средина.Тоа Има Поголема Цврстина И Отпорност На Абење И Одличен Своите Перформанси. 【35 степен хеликс агол дизајн】 во голема мера Ја Подобрува Ефикасноста на Производството, Остар И Издржлив, Лесен За Чип Отстранување. 【Применливи материјали】 Вклучуваат Обичен Челик, Јаглероден Челик, од Легиран Челик, Прекалени Челик, од Леано Железо, Итн.На Крајот Мелење Машина Малку Е Погодна За Авион / Страна Мелничката, U-Мило Мелничката И Други Адитивот Методи. 【Пакет се Вклучени】 : 1piece (8мм) Карбид Крајот Мелница.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.