CNC Рутер V Малку, Lionmount 6mm месо тело 2 Flute V Облик Карбид Крајот Мил Директно Engraver Малку, 0,3 mm Совет 15 Степени резби во Дрво Алатки
Свеж

CNC Рутер V Малку, Lionmount 6mm месо тело 2 Flute V Облик Карбид Крајот Мил Директно Engraver Малку, 0,3 mm

DEN 215.76

Достапно е за нарачката

[ Квалитетен материјал ] овие CNC рутер делови се направени од Карбид, е многу силна и посочи, имаат долг животен век, се анти-корозија, се повеќе издржливи и носат-отпорни, може да се примени за долго време. [ Size ] месо тело со дијаметар : 6 мм; Диплома : 15°; Сечење на работ дијаметар : 0.3 mm. [V Ритам Дизајн ] CNC Рутер Малку е сопственик на остар раб, кој е во состојба за брза гравирање што го прави висока ефикасност.Дизајнот на CNC Рутер Малку е огромен спирала и празнење чипови, подигање на ефикасноста на производството. [ Широка примена ] на CNC рутер битови алатки се погодни за повеќето стандардни ротари алатки и може да ги користите за да го издлаби тврдо, иверица, акрилик, пластични влакна, смола, ПХБ, алуминиум, итн. [ Пакет ] 1pc V облик гравирање малку, доаѓа со чување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.