Nxtop 10Pcs 2mm Титаниум Грб Карбид Крајот Мелница Гравирање Мелење Машина CNC Рутер Битови за PCB Машина, 1/8 месо тело
Свеж

Nxtop 10Pcs 2mm Титаниум Грб Карбид Крајот Мелница Гравирање Мелење Машина CNC Рутер Битови за PCB Машина, 1/8

DEN 398.16

Достапно е за нарачката

Standrd : Сечење на работ дијаметар : 2mm / 0.079"; месо тело со дијаметар : 3.175 mm / 1/8"; Сечење на работ должина : 11.5 mm / 0.45".Материјал : Употреба на ултра-фини зрна карбид материјал со добар мелничката и врвни перформанси, обезбеди висок ефикасноста на работата.Карактеристики : Висока цврстина, висока отпорност на абење, висока јачина.Имаат доволно свиткување сила и отпорност на абење.Карактеристики : Остар сечење на работ, мелничката, дупка и плоча работ, површината се чисти, уредни, не баговите.Примена : Може да engrave PCB, CNC, кола, Метал, Пластика, Дрво, SMT, стаклени Влакна, Јаглерод и животната средина одбор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.