CV-15HS Вакуум Генератор Пневматски Издувниот Воздух Ejector со Silencer
Свеж

CV-15HS Вакуум Генератор Пневматски Издувниот Воздух Ejector со Silencer

DEN 424.56

Достапно е за нарачката

100% сосема нов и висок квалитет.Работна температура : 0~60. Усвојување на алуминиумски легури материјал, отпорни на абење и анти-корозија.Прецизност теми се обезбеди постојаност на врската.Едноставна структура, лесен за монтирање и одржување.Компактна големина, голема вентилација на воздухот.Спецификација : Модел : CV-15 HS Млазницата дијаметар : 1.5 mm Вакуум навој дијаметар : Rp1/4 Влезот навој дијаметар : Rp1/4 Штекер навој дијаметар : Rp1/4 Проток медиум : Воздух Работен притисок : 1~6 BAR, Отценети притисок : 5bar Вшмукување проток : 63 L/мин Вакуум притисок : -92bar Работна температура : 0~60 Материјал : Алуминиум легура Пакет Тежина : Околу. 133g/4.7 оз Пакет Листа : 1 x Вакуум Генератор со Silencer Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Основни својства

Model:
CV-15HS
Nozzle diameter:
1.5mm
Vacuum thread diameter:
Rp1/4
Inlet thread diameter:
Rp1/4
Outlet thread diameter:
Rp1/4
Flow medium:
Air
Working pressure:
1~6BAR
Rated pressure:
5bar
Suction flow rate:
63L/min
Vacuum pressure:
-92bar
Working temperature:
0~60
Material:
Aluminum alloy
Package Weight:
Approx. 133g/4.7oz
Package List:
1 x Vacuum Generator with Silencer  :
Note:
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Тие исто така купуваат со овој производ.