DB Електрични 410-44030 Стартер Компатибилен Со/Замена За Tigershark 640 770 900 1000 1100 1993-1999, Арктикот Мачка Лични Watercraft, Монте Карло, Montego, Т Серија, Daytona 112009 4-6919
Свеж

DB Електрични 410-44030 Стартер Компатибилен Со/Замена За Tigershark 640 770 900 1000 1100 1993-1999, Арктикот

DEN 1520.64

Достапно е за нарачката

Спецификации : Напон : 12, Ротација : Г.С., Заби : 9, Тип : PMDD.Компатибилен со/Замена за ARCTCO : 3008-093, 3008-327, 3008-462, 3008-536 ТОВАР : 112009 DIXIE : MS-820 HSIU CHIANG : ST-0118, ST-0118-1 ЛЕСТЕР : 18435. 1 година гаранција, те штити по купувањето. 100% Нови резервни Стартер ги задоволуваат ОЕМ спецификации.Го заменува ОЕМ Броеви : Arrowhead : SHI0035. СТАРТЕР За АРКТИКОТ МАЧКА & TIGERSHARK ЛИЧНИ WATERCRAFTARCTIC CATBarracuda1995-94639cc ARCTIC CATDaytona1995639cc ARCTIC CATDaytona1994-93639cc ARCTIC CATDaytona 7701997-96768cc ARCTIC CATDaytona 10001997999cc ARCTIC CATMonte Карло 6401997-96639cc ARCTIC CATMonte Карло 6401995-94639cc ARCTIC CATMonte Карло 7701997-96768cc ARCTIC CATMonte Карло 9001996900cc ARCTIC CATMonte Карло 10001997999cc ARCTIC CATMontego 6401997-94639cc ARCTIC CATMontego Делукс 6401997-94639cc ARCTIC CATTigershark 6401993639cc ARCTIC CATTigershark 9001995900cc ARCTIC CATTS6401999-98639cc ARCTIC CATTS7701999-98768cc ARCTIC CATTS770 L1999-98768cc ARCTIC CATTS770 R1999-98768cc ARCTIC CATTS900 L1999900cc ARCTIC CATTS1000 L1998999cc ARCTIC CATTS1000 R1998999cc ARCTIC CATTS1100 Li19991100cc ARCTIC CATTS1100 R19991100cc OE ДЕЛ# 3008-093, 3008-327, 3008-462, 3008-536, 49-1097 DB ДЕЛ# 410-44030 DB Електрични е вашиот одат-на извор за квалитет на електричните делови за возила од секој облик и големина – од мотоцикли и atv настана за автомобили, камиони и чамци.Нашите инженери работи во тесно партнерство со водечките фабрики да се развие електрични компоненти кои се изврши и одговара на ОЕМ стандарди.Се наоѓа во Kingsport, Тенеси, луѓето на ДБ Електрични направи тоа нивната цел е да ја добиете вашата возило се врати на патот, поле, патека или вода.Тие се голема гордост во обезбедување на врвен квалитет на производи за кои ќе се задржи се движи напред.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.