[Пакет на 2] Тенџере Носители за Кујна, Перат Отпорни на Топлина Тенџере Носители, Топла Влошки, Trivet за Готвење и Печење ( Ретро Кампување Camper )
Свеж

[Пакет на 2] Тенџере Носители за Кујна, Перат Отпорни на Топлина Тенџере Носители, Топла Влошки, Trivet за Готвење

DEN 358.80

Достапно е за нарачката

QUILTED И ПОМЕСТЕНА - изградбата на овие potholders/топла влошки ви помага да го заштитите вашите раце и рацете од топлина од рерна.Топлината отпорни материјали ви овозможува безбедно да се отстрани топли јадења тави, садови и од рерна.ВИСИ ЈАМКА ЗА ЛЕСЕН ПРИСТАП : Сет од 2 тенџере носители, секоја мерка 8 x 8 во.Се користи како топла влошки за топли јадења, кафе тенџере, жешко тенџере, леано железо или готвење тенџере.Заштита на контра блузи од гребнатини, место мат под тешки леано железо во собата.Издржливи : Изградени со дополнителна издржливост и да го издржат секојдневна употреба.Лесно нега : машина за миење и сува.Машина перат : рерна тенџере носители се одлична флексибилна алтернатива за рерна mitts.За оние кои се најде тоа тешко да се добие сигурен зафат со гломазна рерна ракавици, нашата топла влошки се совршена големина за да се зафат околу тенџере се справува.Не се лизга дизајн овозможува одличен грчевито држејќи се за акција.На поли памук надворешниот слој на нашата тенџере држачот се поставува е и дамка отпорни и згаснат отпорни.Нашата кујна и постелнина се сите машина перат која прави супер лесно да се чува чист.Илјадници дизајни на располагање, ве молиме посетете ја нашата продавница. [Пакет на 2] Тенџере Носители за Кујна, Перат Отпорни на Топлина Тенџере Носители, Топла Влошки, Trivet за Готвење и Печење ( Ретро Кампување Camper ).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.