Avery Правни Dividers, Премија Индивидуални Табот Наслови, Писмо, Големина, од Страна на Табови, 22, Пакување од 25 (01022),Бела
Свеж

Avery Правни Dividers, Премија Индивидуални Табот Наслови, Писмо, Големина, од Страна на Табови, 22, Пакување

DEN 65.28

Достапно е за нарачката

Јасно Rip Доказ засилен јазичиња печатени на двете страни.Unpunched обврзувачки работ така индекси може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Содржи 30% post-consumer рециклираната содржина.Avery Стил е отпечатена со користење Helvetica bold тип.Кога сте монтажа вашиот случај за организирани датотеки, размислете за овие Avery Поединечни Правни Dividers.Овој сет содржи 25 dividers печатени со истата таб.Да ги користите овие dividers за да ги организирате вашите индекс на кратко, правни експонати, хипотека документација датотеки и повеќе.На јасни и чиста бела хартија акции dividers им даде на вашите датотеки професионален изглед, и издржливи Rip Доказ засилен јазичиња се preprinted на двете страни за користење Helvetica bold тип, така што може да се лоцира вашите информации лесно.На unpunched обврзувачки рабовите значи овие индекси може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Пресудата е во вашите датотеки се организирани вон разумен сомнеж.Preprinted dividers се најбрз начин професионално да се занимава со индекс на кратко, правни експонати, хипотека документација и повеќе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.