Avery Правни Dividers, Стандард Средено Сетови, Писмо, Големина, од Страна на Табови, A-Z, 25 Јазичиња по Собата, 1 Сет (01400)
Свеж

Avery Правни Dividers, Стандард Средено Сетови, Писмо, Големина, од Страна на Табови, A-Z, 25 Јазичиња по Собата,

DEN 369.60

Достапно е за нарачката

Јасно Rip Доказ засилен јазичиња печатени на двете страни.Unpunched обврзувачки работ така индекси може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Содржи 30% post-consumer рециклираната содржина.Avery Стил е отпечатена со користење Helvetica bold тип.Вие имате право да се организираат и професионален изглед на датотеки.Овој Стандард Средено Правни Divider Сет карактеристики Јазичиња A-Z така, тоа е совршен за индексот на кратко, правни експонати, хипотека документација датотеки и повеќе.Белата книга на акции со јасни, Rip Доказ засилен јазичиња се preprinted на двете страни за користење Helvetica bold тип за леснотијата на користење, и unpatched обврзувачки работ ви дава слобода да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Еве доказ овие dividers ќе направи вашите датотеки за правда.Preprinted dividers се најбрз начин професионално да се занимава со индекс на кратко, правни експонати, хипотека документација и повеќе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.