Avery Поединечни Правни Изложба Dividers, Allstate Стил, 29, од Страна на Картичката, 8.5 x 11 инчи, Пакување од 25 (82227)
Свеж

Avery Поединечни Правни Изложба Dividers, Allstate Стил, 29, од Страна на Картичката, 8.5 x 11 инчи, Пакување

DEN 55.92

Достапно е за нарачката

Јасно Rip Доказ засилен јазичиња печатени на двете страни.Unpunched обврзувачки работ така индекси може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Содржи 30 проценти post-consumer рециклираната содржина.Allstate Стил е отпечатена со користење Helvetica редовни тип.Еве еден начин да ја покажете вашата случај на јасен и организиран начин.Да ги користите овие Avery Поединечни Правни Dividers - Allstate Стил да се донесе цел да вашиот индекс на кратко, правни експонати, хипотека документи и повеќе.Секој сет содржи 25 идентични dividers печатени користење Helvetica редовни тип, така што може да се изгради на специфични делови што ви се потребни.Белата книга на акции со јасни Rip Доказ засилен, двојно-еднострани јазичиња за да може лесно да ги организирате вашите информации.На обврзувачки edge е unpunched, па овие dividers може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Ќе одам на снимање за да имаат уредни и уреден датотеки.Preprinted dividers се најбрз начин професионално да се занимава со индекс на кратко, правни експонати, хипотека документација и повеќе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.