Avery 82193 Allstate-Стил Правни Страна Табот Dividers, 25-Табот, 251-275 Писмо, Бела, 25/Set (AVE82193)
Свеж

Avery 82193 Allstate-Стил Правни Страна Табот Dividers, 25-Табот, 251-275 Писмо, Бела, 25/Set (AVE82193)

DEN 213.12

Достапно е за нарачката

Rip Доказ засилен, двојно-еднострани, ламинат јазичиња за да може лесно да ги организирате вашите информации.Unpunched обврзувачки работ вклопува практично обврзувачки систем.Идеален за индексот на кратко, правни експонати, хипотека документација датотеки и многу повеќе!.Rip Доказ засилен, двојно-еднострани, ламинат јазичиња за да може лесно да ги организирате вашите информации.На обврзувачки edge е unpunched, па овие dividers може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Идеален за кратко, правни експонати, хипотека документација датотеки и многу повеќе!Avery Стил е Helvetica bold тип стил и Allstate Стил е Helvetica редовни тип стил.Табот Стил : 25-Табот; Јазичето Боја(s) : Бела; Индекс Divider Димензии : 11 х 8 1/2; Форма Количина : 25.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.