Avery Правни Dividers, Премија Индивидуални Табот Наслови, Писмо, Големина, од Страна на Табови, 41, Пакување од 25 (01041)
Свеж

Avery Правни Dividers, Премија Индивидуални Табот Наслови, Писмо, Големина, од Страна на Табови, 41, Пакување

DEN 2030.40

Достапно е за нарачката

Идеален за индекс кратко правни кратко хипотека документација датотеки и повеќе.Бела хартија акции dividers функција јасно Reproof засилен табови.Страна јазичиња се печатени со Avery Стил (Helvetica Bold typestyle) на двете страни.Опис на производот Кога сте монтажа вашиот случај за организирани датотеки, размислете за овие Avery Поединечни Правни Dividers.Овој сет содржи 25 dividers печатени со истата таб.Да ги користите овие dividers за да ги организирате вашите индекс на кратко, правни експонати, хипотека документација датотеки и повеќе.На јасни и чиста бела хартија акции dividers им даде на вашите датотеки професионален изглед, и издржливи Rip Доказ засилен јазичиња се preprinted на двете страни за користење Helvetica bold тип, така што може да се лоцира вашите информации лесно.На unpunched обврзувачки рабовите значи овие индекси може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Пресудата е во вашите датотеки се организирани вон разумен сомнеж.Од Производителот Dividers се идеални за индексот на кратко, правни кратко, хипотека документација датотеки и повеќе.Бела хартија акции dividers функција јасно Rip Proof засилен 1/25 намали табови.Страна јазичиња се печатени со Avery Стил (Helvetica Bold typestyle) на двете страни.Обврзувачки edge е unpunched така индекси може да се вклопи во било обврзувачки систем.Од Производителот Dividers се идеални за индексот на кратко, правни кратко, хипотека документација датотеки и повеќе.Бела хартија акции dividers функција јасно Rip Proof засилен 1/25 намали табови.Страна јазичиња се печатени со Avery Стил (Helvetica Bold typestyle) на двете страни.Обврзувачки edge е unpunched така индекси може да се вклопи во било обврзувачки систем.Preprinted dividers се најбрз начин професионално да се занимава со индекс на кратко, правни експонати, хипотека документација и повеќе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.