Avery 01336 Правни Изложба Divider, Од Страна На Табови 151-175, Писмо, Големина, Бели 25/Set
Свеж

Avery 01336 Правни Изложба Divider, Од Страна На Табови 151-175, Писмо, Големина, Бели 25/Set

DEN 127.20

Достапно е за нарачката

Се продаваат како 25/Set.Unpunched обврзувачки работ вклопува практично обврзувачки систем.Идеален за индексот на кратко, правни експонати, хипотека документација датотеки и многу повеќе!.Содржи 30% post-consumer рециклираната содржина.Avery Стил е отпечатена со користење Helvetica bold тип.Rip Доказ засилен, двојно-еднострани, ламинат јазичиња за да може лесно да ги организирате вашите информации.На обврзувачки edge е unpunched, па овие dividers може да се вклопи во практично било обврзувачки систем.Идеален за кратко, правни експонати, хипотека документација датотеки и многу повеќе!Avery Стил е Helvetica bold тип стил и Allstate Стил е Helvetica редовни тип стил.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.