55% Памук 45% Акрил Alize Памук Злато Предиво 1 Skein/Топката 100 гр 360 yds (1-Крем)
Свеж

55% Памук 45% Акрил Alize Памук Злато Предиво 1 Skein/Топката 100 гр 360 yds (1-Крем)

DEN 191.76

Достапно е за нарачката

55% Памук 45% Акрил Alize Памук Злато Предиво 1 skein/топката 100 гр 361 yds.Тежина Спорт (12 wpi). 1 skein на Meterage 360 метри(329 метри) Единица тежина од 100 грама (3.53 унци).Големина на игла НАС 4 - 8 или 3.5 - 5мм Кука големина 2mm - 4mm (G).Мерач 26.0 да 38.0 sts = 4 инчи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.