PJLJY 6AN Машки Одблесокот да 5/16 Гориво Hardline Цевки Вклучите, од Легиран 6AN Фитинг Гориво Линија Адаптер за Полнач со 2 Парчиња Месинг Insert, За Подмачкување Систем, Гориво ?
Свеж

PJLJY 6AN Машки Одблесокот да 5/16 Гориво Hardline Цевки Вклучите, од Легиран 6AN Фитинг Гориво Линија Адаптер

DEN 335.76

Достапно е за нарачката

【Она што Ќе Добиете】Освен од едно парче фитинг адаптер, ние исто така да се подготви 2 парчиња од месинг внесува во пакет да ги исполни вашите барања.Ако оригиналниот сребрен прстен е изгубена или скршени во текот на инсталацијата, постои слободно да го замени тоа. 【Широк Спектар на Примена】На 6 AN машки одблесокот да 5/16" Алуминиумски цевки фитинг е погодна за различни видови на прилики и опрема, како модификација на моторот, систем за сопирање, воздух и гориво за испорака, систем за ладење, гориво систем, и подмачкување систем. 【Премиум Квалитет и Совршена Големина】На гориво фитинзи се направени на премијата и трајни Алуминиумска Легура, која е да се носат-отпорни и солза-отпорни.Покрај тоа, неговата големина е околу 1.85" x 0.67"(L x W).И нишката големината на 6 AN е 9/16 UNF, и тоа се вклопува 5/16" OD hardline. 【Голем Притисок Отпор】На 6 AN машки конец да 5/16" цевки вклучите адаптер може совршено да работат во други средини.Конкретно кажано, максимален работен притисок е 150 PSI.И работната температура е од -85℉ да 252℉. 【Обезбедување на квалитет】ве Молиме внимателно да ги прочитате опис на производот од легура 6 AN фитинг гориво линија адаптер и производ димензии пред да го купат.Ако имате било какви проблеми или проблеми во врска со нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви даде задоволни одговор побрзо.Материјал : Алуминиум Легура.Главната боја : црна.Тема големина : 9/16 UNF, 6 AN - 5/16".Пакетот вклучува : . 1 x Алуминиумски Цевки Вклучите. 3 x Месинг влошки.Ве молиме, чувајте ги подалеку од деца под 3 години, бидејќи постојат мали делови.Се обрне внимание на големината пред купување за да одговара со вашиот автомобил.Професионални installer-от е препорачливо.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.