HECERE Водоотпорен Керамички NFC Форум 215 Чип на Универзал за Мобилен Телефон, Сите Круг на Сетилните Технологија погоден за носене Smart Прстен, Шарени Graffitie Прстен за Маж
Свеж

HECERE Водоотпорен Керамички NFC Форум 215 Чип на Универзал за Мобилен Телефон, Сите Круг на Сетилните Технологија

DEN 715.20

Достапно е за нарачката

HECERE NFC прстен Во-изградена со rewritable NFC Форум Type2 215 чип, може да се користи како NFC бизнис картичка, automaticly испрати врска, брзо се поврзете со WIFI/Bluetooth, и др..Тоа е за повеќето од Android NFC на телефонот.HECERE NFC прстен е празно.Корисникот може да преземете некои слободни NFC читање-пишување СТАН, а потоа можете да ги програма на функцијата, како сакате.HECERE NFC прстен може да се користи и за мобилни игра која се користи NFC 215 чип по програма.HECERE NFC прстен користи 360-степен omni-насочен уреди со покажувач на технологија, сетилните ефект е многу повисока од сличните производи на пазарот.HECERE е направен од циркониум керамички материјал, кој е многу удобен за носење.eadable картички : Бидејќи на читлив и запишување карактеристиките, ознаките на NFC им овозможи на луѓето да се променат и читање на податоци кога сакате, чип во внатрешноста може брзо читање на податоците, ве молиме да забележите дека NFC-от за уред е е потребно.Одговараат повод : Можете да користите NFC 215 празно картичка за да поставите аларм, вклучување на и исклучување на Wi Fi, упатите повик, ќе стартувате некоја апликација, се приклучат на мрежата, покажува порака, споделување на контакт, покажуваат адреса или за локацијата, ажурирање на социјалните медиуми, ја отворите некоја web страница, итн.Карактеристики : карактеристики на Производот : Product чип : nfc215 Производ фреквенција : 13.56 MHz Прстен боја : Шарени Graffitie Прстен ширина : 8mm Прстен големина : Стандард Американски Прстен Големини 6 до 13 достапни се Применливи толпата : машки и женски Пакување : убава прстен и прстен кутија Материјал : циркони керамички+епоксидна смола боја : Шарени Graffitie Читање растојание : 1 cm 5 cm (зависи од читателот и користење на животната средина) Функција : читаат и пишуваат, складирање на Податоци време : повеќе од 10 години Пакетот Вклучува : 1 NFC smart прстен Топло напомена : Некои телефони не се во можност да го прочитате ознаките на nfc, ве молиме да се разбере тоа јасно пред да купите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.