ARES 71001 - серво Волан Пумпа Макара Service Set - Изданија серво Волан Pulleys од Пумпа - Одговара Макара Центри со Дијаметри од 1 1/8 Инчи, 1 1/4 Инчи, 1 5/16 Инчи, и 1 3/8 Инчи
Свеж

ARES 71001 - серво Волан Пумпа Макара Service Set - Изданија серво Волан Pulleys од Пумпа - Одговара Макара

DEN 842.88

Достапно е за нарачката

ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКАЦИИ : Нашата серво Волан Пумпа Макара Смена и Installer Алатка за Полнење е disconnect toolset дека се ослободува серво волан pulleys од пумпата и инсталира нови на повеќето Американски домашните возила.Комплет се вклопува макара центри со дијаметри од 1 1/8 инчи, 1 1/4 инчи, 1 5/16 инчи, и 1 3/8 инчи.Овој комплет е-мора да има за нови пластични pulleys најде на понови возила!.ПРАВИЛНА УПОТРЕБА : се Користи за подмачкување на алатки пред да ја користите.Место на навој завртка во центарот на вашиот макара со половина-мун менгеме школки и усна задржувајќи прстен околу него, а потоа ставете го грабител орев центар парче со умре на врвот.Цврсто завртки со навој студ кон центарот на крајот на вашиот puller орев, а потоа го користите вашиот алатка на избор за да се олабави и да ги отстраните.Кога ќе завршите, продавница алатките безбедно во вклучени висок квалитет на чување.АПЛИКАЦИИ : Ова серво Волан Пумпа Макара Смена и Installer во Собата е компатибилен со Saginaw, компатибилен со Томпсон, и компатибилен со Ford C111 C2 серво волан пумпи (Компатибилен со Форд, компатибилен со ГМ, и компатибилен со Chrysler возила).Двете вклучени завртки се погодни за употреба со Форд, за употреба со Chrysler, за употреба со ГМ, и за користење со "Фолксваген" серво волан pulleys.Комплет дури и ги вклучува брз исклучите за употреба со генетски модифицираните серво волан линии.СИГУРЕН ЕФЕКТИВНИ, ЕФИКАСНИ : Корисниците доверба ARES да бидат квалитетни алатки.Што се поддржани од страна на нашите Перформанси Уверување Ограничен Доживотна Гаранција.Ако имате било какви проблеми со вашиот ARES серво Волан Пумпа Макара Service Set, едноставно контакт со сервисот за проблеми им помогне на, делови, замена или враќање на средствата.ASPCA БИЗНИС АМБАСАДОРОТ : Ние сме горди да се биде дел од ASPCA Бизнис Амбасадорот Програма.Ако имате миленици, ќе сфатат дека се повеќе од домашно милениче, тие се дел од семејството.Со вашата поддршка, ние сме горди да им помогне на оваа голема организација.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.