NEIKO 02236A Слајд Чекан | 17 Pc Автомобилската Имајќи Центар Puller Кит | Оска Печат Влечење
Свеж

NEIKO 02236A Слајд Чекан | 17 Pc Автомобилската Имајќи Центар Puller Кит | Оска Печат Влечење

DEN 1679.76

Достапно е за нарачката

[ПРИМЕНА] : Лесно да се отстрани механички, притиснете-одговара делови (лежишта, bushings, запчаници, pulleys, итн.) од окното; да се Отстрани шахти од внатре дупка без паѓа самиот објект. [КВАЛИТЕТ] : 5 фунти челик слајд чекан изградена на хром vanadium челик за непречено функционирање, подобра издржливост, отпорност на корозија. [РАЗНОВРСНА] : Целосно чекан за полнење, идеален за употреба на широк спектар на влечење апликации, вклучувајќи ги влече учениците; Вклопува многу големини на лежишта, брзини и шахти. [СОВРШЕН ЗА МЕХАНИКА] : Вклучува надворешен 3-вилицата puller, внатрешни 3-вилицата puller, надворешни 2-вилицата puller, внатрешни 2-вилицата puller. [ВКЛУЧУВА] : 5-lb чекан, месо тело, Т-бар собранието, контрола клуч адаптер, дент puller, влечење (конус) адаптер, печат кука во Тврда пластика удар-украсениот за носење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.