Mizuno Мажите Бран Rider 23 WAVEKNIT Работи за чевли
Свеж

Mizuno Мажите Бран Rider 23 WAVEKNIT Работи за чевли

DEN 1494.00

Достапно е за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.Инспириран од нашите Исконски бран технологија, Mizuno воведува 2 WAVEKNIT.Со бран на изградбата, како што е базата, WAVEKNIT обезбедува природна и динамичен одговара преку водат и задржете способности.Waveknit горниот дизајн се протега и се движи со ногата како ниедна друга поврзана работи чевли таму додека останатите дише и кул.Mizuno WAVE : Бран поставува стандардите за водење на чевли технологии.Со оглед на тоа дека тоа помалку се потпираат на midsole пена поради бран технологија вашата последна миле во возач да се чувствуваат како голем како на првиот.U4ic Midsole овозможува оптимално шок слабеењето, издржливост и супериорен возење.Оваа неутрална омилен користи паралелно CLOUDWAVE за амортизирање и шок слабеењето.Амортизирање и реагирање се среќаваат во современиот featherweight рамка.Кој непречено возење Midsole, направена со комбинирање на U4ic X и U4ic во двојна соединение, Бран rider 23 Бран поврзана извори во акција во моментот кога ќе се стави ногата надолу.На плетени горниот комбинира природно се вклопуваат со елегантен дизајн, додека се работи со Mizuno Бран амортизирање да се обезбеди врвен комфор и динамичен одговор.Оваа неутрална омилени работи најдобро за неутрален тркач или тркач кој underpronates.Сите претходни љубител на Бран rider серија ќе љубов на сплетам верзија која се движи со ногата, како и други поврзана работи чевли таму.За оние кои се заинтересирани во ажурирања помеѓу првиот Бран rider 22 поврзана и Бран rider 23 Бран сплетам, Mizuno е едноставно обновено на горните за подобра повеќе sock како се вклопуваат.Нови претходно биле вклучени ви овозможи да се обезбеди поврзана подобро околу ногата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.