Авто Hauler 13-16 Тркало Хаубата Ratchet Тај-Долу Рака (Еден)
Свеж

Авто Hauler 13-16 Тркало Хаубата Ratchet Тај-Долу Рака (Еден)

DEN 623.76

Достапно е за нарачката

Пружа на возила со тркала (големина 13"-16") на авто hauler приколка или flatbed за транспорт. 1,666 lb.Работно Оптоварување / 5,000 lb.Пауза Сила.Придава со (2) snap-кука завршува.Силна, не се лизга ratchet.Тешки засилен жолта најлон webbing.Се продаваат поединечно, 4 пакет, 8 pack.Безбедно да се обезбеди возилото од страна на тркала за транспорт и подвижни системи со овој Автомобил Тркала Тај-Долу Рака.Оваа рака користи тешки-должност не се лизга ratchet механизам да се стегне времето-отпорни, високо-видливи безбедност жолта тај-долу врвка за околу возила гуми.Воланот тај-долу рака крајот карактеристики интегрирана snap кука за приколка тај-долу точка за конекција.Оваа рака доаѓа со 5,000-lb скрши силата и 1,666-lb работно оптоварување граница.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.