Кафе Концентрација Метар Професионални TDS Мерење Алатка Сладост Метар Шеќер Тестер за Други Зашеќерени Пијалаци за Домашна Употреба
Свеж

Кафе Концентрација Метар Професионални TDS Мерење Алатка Сладост Метар Шеќер Тестер за Други Зашеќерени Пијалаци

DEN 420.00

Достапно е за нарачката

Brix, исто така може да се измери вредноста на овошје шеќер, млеко чај, пијалаци, храна, итн.Со тоа, може да бидете сигурни дека вашата храна да има подобар вкус и вашата диета е здрава.Индукција резервоарот не е лесно да се истекување, може да бидат управувани од една страна, и со IP65 заштита, може директно да се мијат индукција резервоарот со вода.Погоден за домашна употреба и кафе, продавница за тестирање на кафе концентрација и шеќер ниво за да се обезбеди остварување на вкусни кафе.Резолуцијата на дигитални кафе концентрација метар е 0.01%, мерењето е повеќе точни.BRIX/TDS дигитален дисплеј со двојна скала, кој може да се измери и концентрација на кафе (TDS) и шеќер степен на кафе (BRIX).Функција : 1. BRIX/TDS дигитален дисплеј со двојна скала, кој може да се измери и концентрација на кафе (TDS) и шеќер степен на кафе (BRIX)2. Резолуцијата на дигитални кафе концентрација метар е 0.01%, мерењето е повеќе точни.3. Brix, исто така може да се измери вредноста на овошје шеќер, млеко чај, пијалаци, храна, итн.Со тоа, може да бидете сигурни дека вашата храна да има подобар вкус и вашата диета е здрава.4. Индукција резервоарот не е лесно да се истекување, може да бидат управувани од една страна, и со IP65 заштита, може директно да се мијат индукција резервоарот со вода.5. Погоден за домашна употреба и кафе, продавница за тестирање на кафе концентрација и шеќер ниво за да се обезбеди остварување на вкусни кафе.Спецификација : Предмет Тип : Кафе Концентрација Meter Material : Plastic Battery : 1 x AAA (Не се Вклучуваат) Brix S01 Опсег : 0.0-50.0%, Резолуција : 0.10%, Точност : ±0.2%TDS S02 Опсег : 0.0-25.0%, Резолуција : 0.10%, Точност : ±0.2%Индекс на Рефракција S03 Опсег : 1.3330-1.4200 n D, Резолуција : 0.0001 n D, Точност : ±0.0003 n DPackage Листа : 1 x Кафе Концентрација Meter1 x Цицање Disc1 x Пластични Dropper.

Основни својства

  :

Тие исто така купуваат со овој производ.