AOMEKIE Телескопи за Деца Астрономија Почетници 50/360mm Refractor Телескоп Комплет со Tripod и Случајот
Свеж

AOMEKIE Телескопи за Деца Астрономија Почетници 50/360mm Refractor Телескоп Комплет со Tripod и Случајот

DEN 1271.76

Достапно е за нарачката

Подигањето на Слики - Ова stargazing телескоп има две меѓусебно eyepieces H6mm и H20mm, зголемување може да биде 18x и 60x.Тоа може да се користи заедно со 1.5 X подига окуларот, можете да добиете подигањето на слики и magnifications може да се 27 X и 90 X. 90°Дијагонала леќа се зголемува на вашиот гледање погодност.Можете да ја истражуваат Месечината е cratered површината.Футрола за Лесен Транспорт - Ова telescopios astronomicos со тежок случај обезбедува за лесен транспорт и чување.Може да се земе тоа насекаде многу погодно за набљудување на ноќното небо.Сите додатоци како eyepieces и Дијагонала леќа и така натаму се ставаат одделно во случајот со цел да се запре од триење.Почетник Телескоп - 360mm фокусна должина и 50mm бленда со обложени оптичко стакло фати повеќе светлина слика и подобрена слика светлината.Тоа може да се направи слики посветла и појасна, да се постигне големи поле на гледање, заштита на вашите очи.Тоа може да го намали надолжни хроматските аберации и нарушување, како и точни странични хроматска аберација.Не-алатки Setup - Овој деца телескоп со лесни и издржливи алуминиум tripod може да се состави во минути без алатки. 360° хоризонтална насока rotatable и 110° вертикална насока rotatable tripod обезбеди прилагодливи агли на гледање, можете да го добиете најдоброто агол позиција ви се допаѓа.Прекрасен Подарок - Ова telescopios astronomicos е брзо и лесно да се постави, дури и за почетниците и ќе ги поттикне децата да го сакаат учење за простор, без алатки се потребни.Тоа е совршен Роденден на Божиќ ноќ на Вештерките и Денот на Благодарноста Подароци.Фантастичен подарок за децата, возрасните и астрономија почетници да се истражуваат просторот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.