Metabo - 3/8 Beveling Алатка - 12, 500 Rpm - 13.0 Amp w/Кочница, Не-Заклучување Гребло (601755620 ), Beveling Алатки
Свеж

Metabo - 3/8 Beveling Алатка - 12, 500 Rpm - 13.0 Amp w/Кочница, Не-Заклучување Гребло (601755620 ), Beveling

DEN 4559.76

Достапно е за нарачката

Благодарение на стоп ролери, дури и цевки со надворешна кривина од 75 мм може да се обработува токму и лесно.Нема дополнителни машина глави се потребни за да се постигне повеќе агли.1 mm чекори благодарение на патентиран еден допир контролер.Двете станот материјали и цевки можат да бидат обработени.Chamfer агол и chamfer висина се поставени директно преку водич плочи, сечење на длабочина е поставена преку еден допир контролер без алатки во 0.Интегрирани запре поени поддршка брза операција и заштита против ненамерни прилагодување на сечење на длабочина додека работат.Прави агли, криви и надворешниот контури од радиус од 13 мм може да се обработи.Metabo како систем на услуги нуди појавување карбид indexable инсерти за beveling алатки како додатоци : Indexable инсерти за deburring и заокружување за помал, повеќе компактен beveling алатки и indexable инсерти за заварување цвест подготовка за поголемите модели.Нашата одлична ниво на услуга пред и по продажба, исто така, нè прави силен партнер за сите индустрии.Две компактен beveling алатки за 45° chamfers и радиуси од 2 до 3 мм на видливите рабови.Трите големи beveling алатки се отвора нова димензија за продуктивна работа, брзо работа модели и прецизни резултати во подготовка на заварување шевовите.Manual, Хибридни и целосно автоматизирана собранието системи.Metabo beveling алатки се идеално решение кога станува збор за кршење на остри рабови, подготви видливите рабови или врши заварување цвест подготовка.Светска Класа производство на хемикалии и техники.Тие се прилагодени за сите релевантни chamfer агли на 0 - 90°.Крива или chamfer?Универзална машина главата секогаш останува на машината, само карбид indexable внесува мора да се замени.Една машина главата за сите bevel агли 0-90°.1 mm чекори.Дали мрежа или батерија-powered - тие се идеално одговара за кршење и заокружување на drilled и удирани со тупаници рабови, chamfering на цевки и deburring на лим со многу контури.На Cordless Beveling Алатка KFM 18 LTX 3 RF е исто така од најмоќните 18 Volt батеријата пакет beveling алатка на пазарот за chamfers до 4 мм и радиуси до 3 мм.Metabo beveling алатки дозвола многу повеќе прецизни работи, отколку со некој агол мелница.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.