Тексас Рио Црвениот Грејпфрут, Сертифицирани Органски, 4 Парчиња.
Свеж

Тексас Рио Црвениот Грејпфрут, Сертифицирани Органски, 4 Парчиња.

DEN 215.52

Достапно е за нарачката

Сертифицирани Органски.Од кикирики-слободен објект.Поддршка за нашата 3 генерација на семејството мали одржлив пермакултура фарма startup.Моето семејство сака сертифицирани органски Тексас Рио Црвениот Грејпфрут и Валенсија Портокали кои јас ги собереш од мали семејни овоштарник дека расте нив.Бидејќи тие се органски ние ги користиме на лушпи во готвењето и градина.На предвидлив проблем е недостатокот на време да се направи патување за да ги добијат.Сега имам пријатели кои може да ги донесе во своите камион кога ќе дојдат на нашите локалните земјоделци на пазарот секоја сабота.Јас ќе брод ги прави за вас за максимална свежина.Овој пат јас, исто така, ќе брод помали кутии, ако не сакаат толку многу.Имам испратени од овие неколку пати и оние од вас кои сте ги добиле од нив се согласиле со мене дека свежината и вкусот се извонредни.Моето семејство сака сертифицирани органски Ова е 4 грејпфрут.Тие тежат 3/4 1 1/8 фунти секоја.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.