Обичните Кофеин Решение 5% + EGCG (30ml): ја Намалува Појавата на Око Контура Тен и Подпухналост
Свеж

Обичните Кофеин Решение 5% + EGCG (30ml): ја Намалува Појавата на Око Контура Тен и Подпухналост

DEN 408.00

Достапно е за нарачката

Ја намалува Појавата на Око Контура Тен и Подпухналост.Независни истражувања покажаа дека тематски употреба на секој од кофеин и EGCG може да помогне да се намали изгледа на подпухналост и на темни кругови во око контура.Дополнителни истражувања покажуваат дека кофеинот исто така, може да се намали појавата на целулитот.Оваа светлина-текстура формула содржи исклучително висока 5% концентрација на кофеин, надополнети со високо-прочистена EGCG од зелен чај лисја.Вегетаријанската и хумано; не содржи алкохол, масло, силикони, орев, соја, или глутен.Овој производ НЕМА за безбедност на печат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.